Jak przeżyć Święta? Czyli co i jak jeść, aby się nie przejeść:)

 

          Święta powinny kojarzyć nam się z czymś miłym i dobrym: rodzinne spotkania, rozmowy, wspólne śpiewanie kolęd, spacery…ale też wspólne jedzenie, posiłki przy wielkim stole. W imię najbardziej znanego przysłowia o jedzeniu: Edimus, ut vivamus, non vivimus ut edamus*, nie dajmy się zwariować, zwłaszcza w Święta, dajemy upust pewnym ograniczeniom i ramom, które sobie tworzymy. I bardzo dobrze, nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia z jedzenia tych wszystkich pyszności, które przygotowujemy my i nasi bliscy, ale ale …no właśnie…Jak to zrobić, aby jeszcze przed Sylwestrem nie przeskoczyć o rozmiar do góry ???
Ważna jest nie tylko ilość, ale także kolejność posiłków, które spożywamy.

 

 

Oto 10 przykazań od FitStreet:

 

1. Pij dużo wody między posiłkami.
2. Słodkie potrawy staraj się jeść w pierwszej połowie dnia, nie zostawiaj na noc pustych kalorii, ani ciężkostrawnych potraw.
3. Spróbuj wszystkich potraw, ale w małych porcjach: zacznij od barszczu, potem jeden/dwa pierogi, łyżka kapusty z grochem …smakuj:)
4. Nie objadaj się, nie doprowadzaj do stanu przejedzenia.

 

5. Staraj się nie siedzieć ciągle przy stole, pomagaj przy zbieraniu naczyń,wyjdź na spacer, zachowaj przerwy 3-4 godzinne między posiłkami, bądź w ruchu, nawet najmniejszym.

 

6. Jedz powoli, przełykaj każdy kęs, tak, abyś poczuł jego wyrafinowany smak, rozkoszuj się jedzeniem:)
7. Jedz w towarzystwie, dyskutuj przy stole z bliskimi,omawiaj to co jecie, ale nie krytykuj. Jeśli coś Ci nie smakuje, po prostu tego nie jedz.
8. Uśmiechaj się, pochmurni ludzi zjadają więcej, poprzez negatywne nastawienie do tego co jest wokół.
9. Nie stosuj metody: nie jem nic przez cały dzień, a wieczorem odbiję sobie….najgorsza metoda, która przynosi odwrotne efekty. Jeśli chcesz zachować zgrabną sylwetkę i nie obrastać w tłuszcz, musisz jeść, ale jeść dobrze, powoli i zdrowo!

 

10. Miej dystans do siebie i innych, odrzuć wszystkie stresy, nie zaraz złym humorem innych domowników, nawet jeśli coś u Ciebie się nie układa, jeśli smutek i żal przepełnia Cię do reszty, staraj się wyłączyć wszystkie złe rzeczy, przynajmniej na okres Świąt, niech będzie to czas wyjątkowy i magiczny!

 

 

Tego Wszystkiego Wam życzę!!!
Wesołych i Magicznych Świąt:)

 

 

 

Zawsze z uśmiechem, acz dozą ironii;)
Przeżyjemy te Święta i będziemy je celebrować -zaufaj mi – będzie super!!!

 

 

*Jemy, aby żyć, nie żyjemy, aby jeść.
Zdjęcia – źródło: Chujowa Pani Domu;)
Zdjęcia- źródło: Pinterest

Zapisz się do FitStreetowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na blogu oraz ofertami FitStreet Concept!