Yoga retreat na zanzibarze

Co roku w okresie jesienno-zimowym organizuję egzotyczny wyjazd z jogą.
Zaczęło się dwa lata temu na Bali, potem miała być powtórka, ale przyszła pandemia COVID i wyjazd na Bali musiałam odroczyć.
Pojawił się pomysł zorganizowania takiego warsztatu na Zanzibarze. Mnie długo namawiać nie trzeba, już w marcu tego roku miałam w głowie plan i zaczęłam go realizować. Czyli marzenie o kolejnym egzotycznym kierunku zaczęło się spełniać.
A wszystko dzięki odpowiednim osobom na mej drodze:-)

MIEJSCE

Kiwengwa – wschodnia część wyspy, to tam urzędowaliśmy przez 10 listopadowych dni. Villa Laura z widokiem na Ocean, to miejsce bardzo klimatyczne, zadbane, z cudownym lookiem we włoskim stylu.

JOGA

Zajęcia odbywały się codziennie rano 7.30 (aby słońce nas nie przygrzało) i czasami wieczorem, jeśli zostały nam siły po wycieczkach. A tych było dość sporo, bo jak tu być na Zanzibarze i nie zobaczyć Blue Safari, nie odwiedzić Stone Town, nie pojechać do Paje i The Rock?

JEDNODNIOWE SAFARI – TANZANIA

Jednak największą atrakcją było jednodniowe Safari w Tanzanii. Cóż to była za wyczerpująca, acz niezapomniana wyprawa :)
Pobudka o 4.30, tak, aby o 5.30 wyruszyć do Stone Town na lotnisko (na Zanzibarze małe odległości pokonuje się dłużej, słabe drogi oraz korki) 40 km trzeba było liczyć co najmniej godzinę na dojazd. Na lotniku czekał już na nas opiekun i samolot – wylot o 7.00, aby o 8.00 zacząć przygodę w Parku Narodowym Nyerere.

Dla takich dni warto żyć…
Lot samolocikiem z wyspy na ląd był nieco stresujący, ale jakie wrażenia eh och ach
Widzieć dziko żyjące zwierzęta z tak bliska, no coś niesamowitego, nie do opisania :-)

STONE TOWN

Obowiązkowo trzeba było odwiedzić historyczną stolicę Zanzibaru – kamienne miasto wąskich uliczek, najpiękniejszych portali, słynnego marketu z egzotycznymi aromatami i oczywiście miejscem, gdzie mieszkał Freddie Mercury.

MUZYKA NAŻYWO:

W piątkowy wieczór wybralismy się do wioski oddalonej ok 15km od Kiwengwy na koncert z muzyką na żywo i imprezę pod palmami:-)

SAFARI BLUE:

Wyjątkowa wyprawa łodzią na Blue Safari:
„Safari Blue to rejs tradycyjną łodzią dhow w kierunku zatoki Menai, która obfituje w liczne bezludne wyspy i malownicze mielizny. W otoczeniu błękitnego oceanu i szumu fal będziecie mogli plażować lub spacerować naturalnymi ścieżkami tworzonymi przez piasek na otwartych wodach podczas odpływu.”

NIEDZIELA W AFRYKAŃSKIEJ WIOSCE:

Życie codzienne, czyli wspólna wyprawa z gospodyniami na targ, gotowanie i konsumowanie, tego co udało nam się przyrządzić. Może nie należymy do perfekcyjnych Pań Domu, ale było to bardzo ciekawe doświadczenie….

MTENDE, THE ROCK, PAJE


W ciągu jednego dnia można można zobaczyć tak wiele ciekawych zakątków….
Pierwszy przystanek – najpiękniejsza plaża na Zanizbarze – Mtende Beach :

Słynna restauracja The Rock, która jest usytuowana w wodzie, podczas przypływu można dotrzeć łódką:-)

WSCHODY SŁOŃCA, WSCHODY KSIĘŻYCA

To co było dla mnie najcudowniejsze podczas tej wizyty na Zanzibarze to:
pełnia księżyca – codziennie inne widoki:

  • wschód księżyca, czyli dwa dni po pełni obserwacja jak czerwony księżyca wyłania się zza Oceanu, to coś wspaniałego:
  • wschody słońca, na Zanibarze słońce wstaje dość wcześnie, bo już ok 5.30, za to szybko robi się ciemno, ok 18.30 (niestety:/)

KIWENGWA

Wioska idealna na chillout, odpoczynek, pełen relaks. To nie jest miejsce imprezowe (tak jak Paje czy Jambiani) to miejsce idealne na złapanie oddechu od zgiełku miasta, to idealna przestrzeń na bycie w naturze i bycie ze sobą. Słońce, Księżyc i Ocean – czego chcieć więcej???

Dziękuję Laurze za gościnę w pieknym pensjonacie, urządzonym z klimatem, za cudowną obsługę i pyszne śniadania a także za ciekawe wycieczki. Podsyłam link do strony:
http://www.laurazanzibar.pl/

Namaste!
ZENzibar <3

Zapisz się do FitStreetowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na blogu oraz ofertami FitStreet Concept!