„Hop Hop do góry, wszyscy razem jak kangury”

Myślisz, że  trening ze skakanką to zabawa tylko dla dzieci? Nic bardziej mylnego!
Skakanie na skakance jest prostym sposobem na uzyskanie ładnej sylwetki. Po pierwsze prawidłowe skakanie pozwala na spalenie nawet do 400 kcal przez pół godziny. Jest to jeden z najtańszych sposobów, przy regularnych ćwiczeniach, aby spalać tkankę tłuszczową. Dodatkowo poprawiamy koordynację ruchów, kondycję i gibkość ciała. Wystarczy 15 minut dziennie, aby Twoje ciało stało się bardziej smukłe, a nadprogramowa tkanka tłuszczowa znikała w szybkim tempie:)

 

 

Przed rozpoczęciem skakania, zróbmy krótką rozgrzewkę stawów i dłoni. Efektywność skakania zależy od techniki, którą wybierzemy. Na początek zacznijmy w wolnym tempie, podskoki obunóż, następnie, na zmianę prawa i lewa noga. Staraj się skakać bez przerwy przez 1 minutę, potem zrób przerwę 30 sec. i znowu minutę skakania i tak przez 15 minut. Kolejny trening, przyspiesz tempo, rób krótsze pauzy, a zwiększaj czas skakania. Przy treningu na skakance, może spalić tyle samo kalorii, co podczas biegania, pod warunkiem, że trening będzie wykonany prawidłowo:)

 

 
 
Dodatkowo wzmacniamy układ sercowo-naczyniowy, budujemy silne mięśnie, poprawiamy wytrzymałość organizmu, stajemy się zwinniejsi i poprawiamy nasz refleks:)
Także szkoda czasu, na siedzenie, chwyć za skakankę i do dzieła….
„Oka, Oka Ameryka, Europa, Azja stój…a Ty wskakuj”

 

 

Zapisz się do FitStreetowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na blogu oraz ofertami FitStreet Concept!