Dziś o zaletach jogi, czyli nic nowego!
Ale w szczególności skupimy się na wygięciach w jodze.

DSC_0193DSC_0039

Pozycje takie jak kobra, pies z głową do góry, tancerz, mostek, kołyska…i wiele innych przyczyniają się do wysmuklenia naszej sylwetki, pod warunkiem, że praktykujemy regularnie:)
Prócz gibkości, lekkości i wdzięku, uczymy się przede wszystkim nawyku trzymania odpowiedniej postawy. Proste plecy, ściągnięte łopatki, otwarta klatka piersiowa, już wizualnie poprawiają nasz wygląd, a przede wszystkim sprawiają, że czujemy się lepiej. Wyglądamy na młodszych i pewnych siebie, jeśli dumnie i z podniesioną głową będziemy kroczyć przed siebie.

Dodatkowo wszelkiego rodzaju wygięcia do tyłu, łagodzą skutki stresu, bóle głowy, obiniżają zbyt wysokie ciśnienie krwi. Zalet jest cała masa, bo jeszcze wzmacniają kręgosłup, rozciągają klatkę piersiową i mięśnie brzucha.

 

Pisząc o zaletach, należy też wspomnieć o przeciwwskazaniach:
Jeśli cierpimy na dyskopatię czy spondylozę ( wąski kanał kręgowy), a także dolegają nam inne urazy stawów czy kręgosłupa, wtedy ból zamiast zmniejszać się narasta, dlatego też, każdą niedyspozycję należy zgłosić instruktorowi przed rozpoczęciem zajęć.

Wszystko co robimy, mamy robić z głową, czyli racjonalne podejście do mobilności i predyspozycji naszego ciała. Tylko wtedy, osiągniemy sukces, nie narażając się na niechciane urazy.

 

DSC_0009

 

DSC_0108

 

Zapisz się do FitStreetowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na blogu oraz ofertami FitStreet Concept!