Yoga a Kitesurfing

Co ma wspólnego Yoga z Kitem?

Dotychczas z Kitesurfingiem miałam tyle wspólnego, co z algebrą w matematyce, (a jak wiadomo, 'matematyka to nie ma technika, moja tematyka, matematyki nie dotyka’), czyli nic.

Na zaproszenie Summermotion, pojechałam na Południe Francji poprowadzić zajęcia z Jogi, dla uczestników i instruktorów Kite Fest.

To tak tytułem wstępu.

Dziś pragnę zwrócić uwagę na potrzebę rozciągania po wysiłku, jakim jest sport zwany: kitesurfingiem.

Nie będę opisywała całego wyjazdu, bo nie o to chodzi. Kto jest ciekawy, ten ma okazję wybrać się z Summermotion w przyszłym sezonie letnim lub zimowym na zorganizowane wyjazdy.
Chciałabym zwrócić uwagę, na sporty letnie i potrzebę rozciągania.
Czy to Kite czy to Wake wszystkie sporty wodne, wymagają siły i wytrzymałości, a co za tym idzie: spinamy swe ciało, napinamy mięśnie, aby nie dać się żywiołom: woda, wiatr, słońce. Wszystko to wzmaga naszą potrzebę rozluźnienia po treningu.
Aby zwiększyć zakres ruchu, wzmocnić mięśnie głębokie, bez których,  żaden sport, a tym bardziej te ekstremalne, nie nie uniosą ciężaru naszego ciała i w dodatku jeszcze sprzętu oraz walki z wiatrem.
W brzuchu kryje się magiczna moc, ręce to element wzmocnienia, jak liny przy latawcu, ale trzon siedzi głęboko w nas:)

      

Dlaczego Joga?

O zaletach jogi wspominać nie trzeba…Joga jest dobra na wszystko, nawet choroby, schorzenia czy inne dolegliwości nie są w stanie odciągnąć nas od regularnej praktyki. Przeciwwskazaniem są jedynie wybrane asany na daną przyczynę bólu.
Joga cudownie odpręża, tonizuje mięśnie, rozluźnia wszystko to co spięte. Podczas trzymania latawca napinamy wszystkie mięśnie od szyi, przez barki po mięśnie nóg, często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak mocno jesteśmy spięci. Joga ma na celu rozciągnąć i rozluźnić.

 

 

Dlatego warto łączyć sporty siłowe ze stretchingiem, ta zasada tyczy się także jazdy na nartach oraz na desce. Sporty zimowe jak i letnie, dobierajmy tak treningi, aby nie mieć zakwasów, aby sprawność była coraz lepsza, motoryka naszego ciała doskonała, a gibkość na wysokim poziomie:)

*Za cudne zdjęcia ze spotów, dziękuję AK:)

 

Zapisz się do FitStreetowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na blogu oraz ofertami FitStreet Concept!