Klimatyczne miejsca we Wrocławiu – Top 15…albo i więcej

 

Kawa i ciacho,  a bardzo często, też coś dobrego do jedzenia:
Takich miejscówek we Wrocławiu jak grzyby po deszczu. Tylko co wybrać, gdzie iść, aby dostać dobrą kawę, poznać fajne miejsce i miło spędzić czas???

Jako pracująca w terenie, bywam często w centrum miasta spotkań, uczestnicząc czynnie w życiu Wrocławia.

Czasem między zajęciami, czasem na spotkaniu z klientem, czasem towarzysko, wybieram kawowe miejscówki w ramach Street Style’u. Oto co dla Was przygotowałam, niektóre miejsca znane i lubiane, inne mniej odwiedzane, a warte poznania. O części z nich pisałam już w kontekście dobrej kawy, o tu

https://fitstreet.pl/kawa-we-wroclawiu-top-7-miejsc-dobra-kawa/

Przywołuję je jeszcze raz i prezentuję następne, moje ulubione, kolejność przypadkowa:

1. Etno Cafe Okrąglak

Pl. Kościuszki
https://www.facebook.com/etnocafeokraglak/
Zawsze po trasie, zawsze w klimacie, najczęściej biorę kawę na wynos, ale ostatnio nawet zatrzymuję się na moment, ponieważ są fajne nowinki  do poczytania. Kawiarnia oferuje jedną z najlepszych kaw, oraz ciasta i kanapki. Mała, ciasna, ale cóż za klimat.

2. Gisselle

ul. Szewska 27 (Stare Miasto)
https://www.facebook.com/giselle.cafe.bistro/
Jeśli planujesz wybrać się na francuskie śniadanie to najlepiej tu. Pyszne, świeże pieczywo (dla typów „gluten free!” to nie jest dobre miejsce). Spory wybór jak na ofertę śniadaniową. Fajny klimat i przystępne ceny. Minusem jest oczekiwanie na stolik, zwłaszcza w weekendy. Plus za francuskie brzmienie w tle:)

 

3. Kawalerka

ul. Benedykta Polaka 12 (Śródmieście – Grunwald)
https://www.facebook.com/KawalerkaCafe/
Zaraz za Manhattanem, w uroczej kamienicy mieści się kawowy raj dla studentów Politechniki. Dziwi mnie, że na Grunwaldzie nie ma więcej tego typu miejsc, nie mówiąc o niżej  wspomnianej Francuskiej Farmie, ale to inny klimat. Tutaj jest jak w mieszkaniu u Babci, kolory z lat siedemdziesiątych, stare fotele i krzesła. Od razu czuć rodzinną atmosferę:) Na parapecie stare książki, akcesoria z dawnych lat, telefon Bartek, wiszące stare koło od roweru (I love You) i inne bibeloty. A do tego zestawienie z nowoczesną ceglaną ścianą, udekorowaną sztuką współczesną i martwą naturą. Ciekawe zestawienie. Miejsce małe, ale przepełnione, wcale się nie dziwię, bo klimat niezapomniany:)

4. FC Caffe

ul. Kuźnicza 30
https://www.facebook.com/fccaffewro/

Także kawiarnia usytuowana wzdłuż mej codziennej trasy do pracy:)
Uwielbiam te kolorowe kubeczki, smak kawy i wnętrze z wielką szybą, która pozwala na robienie tego co lubię, czyli obserwowanie życia miasta, ludzi, gdzie czuję się często jak turystka:)
Wielkie spojrzenie na życie studenckie, życie Wrocławian.

5. Vincent

ul. Oławska 8A (stare Miasto)
https://www.facebook.com/cafevincentwro/

Vincent ma już trzy miejsca we Wrocławiu, ale najbardziej lubię to na Oławskiej, więc też to opisuję:)
Bywam często, napawam zachwytem całą siebie, pięknie skomponowane wystawki francuskich produktów: od croissantów, po makaroniki. Można smacznie zjeść, kupić świeże pieczywo i napić się dobrej kawy!

6. Pomiędzy

ul. Dubois 2 (Nadodrze)
https://www.facebook.com/pomiedzy.cafe/

Dobre miejsce na Dzielni. Idealny punkt do zatrzymania się na chwilę podczas spaceru po Wrocławiu. Na granicy Starówki i Nadodrza. Pyszna włoska kawa, smaczne dania, przytulne wnętrze, a do tego zawsze jakiś akcent związany ze sztuką. Na ścianach wiszą prace młodych artystów, od obrazów po kolaże i fotografie. Lubię to miejsce. Idealne na spotkanie z koleżanką, ale też na randkę.

7. Bema Cafe

Plac Bema
https://www.facebook.com/BemaCafe/

Dobre miejsce na Nadodrzu. Jedna z pierwszych kawiarni, w której prócz pysznej kawy, znajdziecie najlepsze we Wrocławiu ciasto marchewkowe <3 Usytuowana na placu Bema, tuż przy budynku Google, więc sporo w niej korpoludków, ale też sąsiadów z dzielni :) Częściej w Bema bywam latem, kiedy popołudniowe słońce zagląda przez wielkie szyby lub smaga lica kawoszów przy stolikach na dworze.

8.Nadodrze Cafe Resto Bar

ul. Drobnera 26A
https://www.facebook.com/nadodrze.restauracja/

Zaraz obok Bema Cafe, duży wybór potraw do jedzenia, wyszukane smaki. Dobre lemoniady, ładne industrialne wnętrze. Z kolei na zewnątrz, lampiony  dodają fajnego klimatu. Jak do Resto, to tak aby posiedzieć dłużej. Ogródek ogrzewany zimną,  w weekendy ciężko o wolny stolik.

9.Mleczarnia

ul. Włodkowica 5
https://www.facebook.com/mleczarniawroclaw/

Chyba najstarsza kawiarnia we Wrocławiu, jak nie ma pomysłu gdzie iść, to zawsze wybiera się Mleczarnię:)
Pyszne kawy o wielkich rozmiarach, smaczne śniadania w dobrej cenie, wystrój od dawna taki sam, czyli starocie i haftowane serwetki. Gro knajpek, które powstały w późniejszym czasie kopiowało design Mleczarnii. Tylko jakoś one nie przetrwały, a Mleczarnia nadal niczym niezmącona woda stoi i ma się dobrze. Latem w ogródku jest przepięknie, widok na Synagogę pod Białym Bocianem.

10. Francuska Farma

ul. Skłodowskiej – Curie 63/2
https://www.facebook.com/Francuska-Farma-987807288070506/

Miałam okazje odwiedzić Francuską Farmę w święto Trzech Króli i posmakować francuskiego specjału, czyli Gallette des Rois. Malutka miejscówka na Grunwaldzie, dosłownie na kilka stolików, ale pasja i zaangażowanie właściciela są ogromne. Widać, że miejsce tworzone z miłości do swojej pracy:) Zachęcam do odwiedzin, fajne miejsce vis a vis Klinik.

11.Vinyl Cafe

ul. Kotlarska 35-36
https://www.facebook.com/vinylcafe.wroclaw/

Moja ukochana, wspaniała kawiarnia, w której czuję się jak u siebie. Pyszna kawa, jednak najlepszy w mieście napar imbirowy!!! Muzyka z gramofonu, na ściana fotografie i na półkach książki, czyli wszystko to co lubię. Dlatego czuję się tu jak w domu. Może na randki nie do końca (ciasno i stoliki blisko siebie – choć niektórzy może i tak wolą ;) , ale na spotkania towarzyskie jak najbardziej :)

Uwielbiam to miejsce!

12. Cafe Rozrusznik

ul. Cybulskiego 15
https://www.facebook.com/caferozrusznik/

Dawno tu nie zaglądałam, bywałam częściej za czasów pierwszego właściciela i pierwotnego wystroju. Teraz jest więcej zieleni, ale kawa wciąż pyszna! Mała przytulna przestrzeń i fajna kawiarenka, pierwsza na dzielni. Kawa parzona na rozmaite sposoby.

13. Barbara

ul. Świdnicka 8b

https://www.facebook.com/barbarakultura/

Dobre miejsce w ścisłym centrum. O nowinkach kulturalnych i artystycznych z pierwszej ręki to zawsze w Barbarze. To przyjemne miejsce do pracy, dostępna kawa (od Etno Cafe), ciasta i inne napoje.

W każdej chwili można przyjść popracować w spokoju albo wziąć udział w różnych wydarzeniach kulturalno-społecznych. Tu zawsze coś się dzieje.

14.Cherubinowy Wędrowiec

ul. Nankiera 17a
https://www.facebook.com/barbarakultura/

Ukryty w czeluściach barokowego ogrodu przy Ossolineum. Piękne wnętrze ze stiukami tuż przy Maciejówce. Smaczna kawka, pyszne ciacha, klimatyczna kawiarnia w duchu baroku. Wygodne fotele i dobra lokalizacja. Latem widok na wspomniany ogród. Lubię takie miejsca, w centrum, a jednak ukryte od zgiełku.

15. Gniazdo

ul. Świdnicka 36
https://www.facebook.com/kawagniazdo/

Jedna z moich ulubionych kawiarni na Świdnickiej. Uwielbiam miejsca z oknem na świat:)Z filiżanką kawy zasiadam przy oknie z widokiem an Operę i doświadczam życia Wrocławia. Zatrzymuję czas i napawam się kofeinowym napojem. Jedno z  wielu miejsc „must see” we Wrocławiu.

 

16. Bez Lukru

ul. Igielna 14 (Stare Miasto)
https://www.facebook.com/bezlukruwroclaw/

Fajne wegańskie miejsce w centrum Wrocławia.  Co tydzień nowe menu, codziennie nowe ciasta, nowe smaki.  Miejsce przytulne, na plotki z koleżanką jak znalazł. Dla wegetarian i wegan. Dla tych fit i mniej fit. Dla wszystkich łakomczuchów i poszukiwaczy nowych miejsc i smaków.

 

Zapisz się do FitStreetowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na blogu oraz ofertami FitStreet Concept!