Najpiękniejsze plaże w Algarve – top 10

Plaże Algarve

Bez wątpienia, dla mnie najpiękniejsze plaże w Europie są właśnie w Algarve.I choć są przeciwnicy tej tezy i twierdzą, że Grecja ze swoimi rajskimi wysepkami czy Sardynia z plażą La Pelosa (byłam, widziałam- piękna), wygrywa wszelkie rankingi, to śmiało stawiam na Portugalię, która ma wszystko to co lubię najbardziej:

 • duże, przestronne plaże
 • złote piaski
 • dziką przyrodę
 • skaliste wybrzeża
 • mało ludzi
 • ogromny wybór plaż w całym regionie

Podczas swojej podróży po Algarve odwiedziłam około 18 plaż,  każda inna, każda miała coś mniej lub bardziej interesującego. Oto subiektywny przewodnik po plażach Algarve (zaznaczam, że te, które zobaczyłam, to tylko ułamek, tego co oferuje nam całe wybrzeże). Kolejność  jest przypadkowa:

 1. Praia da Ponta Ruiva
  Piękna, szeroka, kamienista plaża już po drugiej stronie wybrzeża, raj dla surferów. Naprawdę warto tam pojechać i posłuchać szumu fal, zobaczyć dziką przyrodę i niesamowite kolory Oceanu:)
  Niebo tutaj zmieniało się z minuty an minutę. Charakterystyczne wieże z kamyków, zapewne są dziełem surferów czekających na wiatr ;)
 2. Praia da Falesia
  Trafiłam tu w doskonałej porze, bo tuż przed zachodem słońca. Skały wapienne, które otaczają Falesię przybierają kolor od żółtego po czerwonobrunatny, a wszystko to malują promienie słońca. Genialne zjawisko, piękna, szeroka i urocza plaża. Must see w Algarve!
   
 3. Praia da Marina

  Pierwsze achy i ochy dokonały się własnie tutaj! Można iść bardzo długo wzdłuż wybrzeża i oglądać z góry takie widoki. Na większość z nich można zejść, ale nie wszystkie są dostępne od strony lądu. Na niektóre plaże dostajemy się tylko drogą morską;)
 4. Praia de Benagil
  Najbardziej znana plaża w Algarve – najbardziej widowiskowa z charakterystycznymi okulusami w sakle. Widziałam ją tylko z góry, aby dostać się na Benagil, musimy wybrać motorówkę albo kajak:) Zapewne piękniejsza z dołu niż z góry, ale co tam, wszystkiego zobaczyć się nie da;)

5.Praia Carvalho

Wszystkie te plaże oddalone są od siebie dosłownie o kilkaset metrów. Całe zachodnie wybrzeże ma charakterystyczne zjazdy na plaże z głównej drogi, ale łatwo się jest tam pogubić, bo sporo znaków wskazuje na kilka dróg ;)
Tutaj było trochę krążenia. Carvalho i Caveira są dośc blisko siebie. 

6. Praia da Caveira

Zachód słońca z widokiem na Ocean, w tle latarnia morska, wokół cisza i spokój. Afirmacja przyrody, bycie ze sobą tu i teraz. Są to fantastyczne miejsca na przemyślenia, na inspirację, na nabranie siły i nowej energii. Bez wątpienia nasycimy się tutaj fantastycznymi widokami!

7. Praia dos Tres Irmaos

Spędziłam tutaj całe popołudnie, to był chyba jedyny dzień na plażowanie, a i tak nie leżałam plackiem tylko trzaskałam mostki pod skałą;) Praia dos Tres Irmaos była do tego idealna, można było znaleźć dla siebie spokojne miejsce wśród skał z widokiem na Ocean.

8. Praia da Faro

Ostatnia plaża, którą odwiedziłam już dzień przed wylotem z Portugalii. Usytuowana kilka kilometrów od centrum, kameralna jak na Faro, trochę dzika, trochę wyludniona. Piękna, szeroka z charakterystycznymi zejściami do wody.


9.Praia da Pieda

Nazwa pochodzi od schodków, które trzeba pokonać, aby zejść do niej w dół. Plaża bez piasku, same skały, a zejście do wody poprzez wiszące sznurki. Specyficzny klimat!

 

10. Big Beach (Praia da grande)

Wspaniała, rajska plaża. Pierwsze zdjęcie – widok z góry, aby się do niej dostać, trzeba było zejść między skałami przez wąską szczelinę. I jak zejście wydawało się straszne, to problem pojawił się podczas drogi powrotnej. Był to lada wyczyn, nawet dla wygimnastykowanej joginki;)
Zwinność i sprawność są tu mile widziane. Giry szeroko, zaprzeć się dłońmi i heja w góre! Gdybym miała jeszcze raz poświęcić swą sukienkę i aksamitne królewskie, dłonie ;) zrobiłabym to bez dwóch zdań. To miejsce jest tego warte,nawet, aby pobyć tu przez chwilę.

 

Zapisz się do FitStreetowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami na blogu oraz ofertami FitStreet Concept!