Joga a seks

Joga a seks, jaki ma związek?

Joga -> Seks

Seks -> Joga

 

W przypadku kłopotów łóżkowych, joga jest idealnym rozwiązaniem, nie tylko dla Kobiet, szczególnie tę aktywność polecam Panom.

Zamiast wydawać grube pieniądze na specjalistów, terapeutów, seksuologów, zabierz swojego partnera na sesję jogi. Oczywiście jedna lekcja to za mało, najlepiej jak zaczniesz od 2-3 razy w tygodniu, tak aby zajęcia z jogi wpisały się w codzienność.
Najgorzej jest zacząć, bo przecież w głowie mamy stereotypy o tym, że joga to nuda, medytacja, statyczność itd…itp…

Zanim zaczniesz oceniać, czy powtarzać te schematy, które krążą wokół, spróbuj sam.
Nawet jeśli pierwsza lekcja nie była dla Ciebie satysfakcjonująca z wielu powodów:
nie odpowiednia szkoła, nie taki instruktor, nie taka sala, nie takie coś (tutaj wstaw dowolne słowo…)…

Zaufaj mi, pokochasz tę aktywność, jak żadną inną…:)

Praca ciała, praca umysłu:

Ale dziś nie będę zachęcać do jogi, ani prawić Wam morałów o samych zaletach regularnej praktyki, dziś skupimy się na jednym aspekcie: jak joga wpływa na seks? I choć już wiele na ten temat napisali moi koledzy i koleżanki z branży, to pragnę przedstawić Wam tę tematykę okiem Fit Jogini. I nie będzie to obraz subiektywny, wszak wystarczy, że obnażam się na sesjach zdjęciowych, więc pozwólcie, że swoje życie seksualne zostawię za zamkniętymi drzwiami sypialni.

O tym, że joga podnosi libido, wie chyba każdy, kto zaczyna swą przygodę z jogą.
Nawet jeśli nie wie, to doświadczy już po kilku miesiącach, bo ochota  na seks będzie większa niż kiedykolwiek.  I nie musisz zjadać tony truskawek, pić szampana i stosować innych trików.
Po protu idź na jogę!!! Nie będziesz mógł potem stłumić swego popędu seksualnego;)
My instruktorzy musimy szukać alternatywnych dyscyplin, by równoważyć wszelkie siły drzemiące w naszym ciele i umyśle:)

Podczas wykonywania asan, pracujemy  z ciałem regulując  oddech, a co za tym idzie:
praca mięśni + miarowy oddech = praca umysłu.

Uczymy się słuchać siebie od wewnątrz, reagować na bodźce z zewnątrz. Dotleniamy się, nabieramy większej świadomości swych ruchów, elastyczności i gibkości. Dzięki temu, podczas zbliżenia wszelkie  doznania odczuwamy z podwójną siłą:D

Często słyszę na zajęciach, że kobiety chciałyby chodzić na jogę ze swymi partnerami, ale Oni nie bardzo są przekonani do tej aktywności, gdyż mają wizję stereotypów w głowie. Warto podsunąć Panom ten lub inny artykuł, o tym jak joga wpływa na życie seksualne…daję głowę, że wzrośnie frekwencja o 200%.

 

Kolejna rzecz:

Praktyka jogi rozwija fantazje łóżkowe. Gibkość i elastyczność pomaga przy wyrafinowanych pozycjach. Z Joginką w sypialni możesz zapomnieć o łóżkowej nudzie. Dzięki sile mięśni, będziesz w stanie fikać jak Młody Bóg:) Finezyjność pozycji to jedno, a siła mięśni to drugie. W trakcie jogi wzmacniamy core, czyli mięśnie głębokie, niezbędne do trzymania naszego ciała w pionie, poziomie, na skos, pod kątem, i jak tylko sobie wymarzysz…;)

 

Relaks w jodze:

Jeśli uda Ci się zrelaksować nie tylko ciało, ale też umysł podczas sesji jogowych, to połowa sukcesu za Tobą. Spokój i siła, które Cię będą wypełniać, przełożą się na miłość i bliskość w stosunku do partnera podczas zbliżenia. Stres i zdenerwowanie będzie znikać z dnia na dzień, tak jak poziom lęku.

Głębokie doznania emocjonalne, wprawiają w stan błogości. Jeśli umysł znajdzie się na tym samym poziomie, co ciało, to równocześnie  możemy doświadczyć takich rozkoszy jakich nie mieliśmy nigdy wcześniej. Za jakość orgazmów odpowiada nie tylko gibkie ciało, ale też jędrny umysł i wrażliwość emocjonalna. Wszystko to co jest w nas:)

Jestem świeżo po projekcji najnowszego filmu François Ozon’a „Podwójny Kochanek” i tak sobie myślę, że wszelkie lęki, sny, erotyczne pragnienia, które skrywamy głęboko w zakamarkach umysłu, prędzej czy później ujrzą światło dzienne.  Aby dać ujście tłumionym emocjom i spełniać się w każdym obszarze naszego życia, (a seksualność jest bardzo ważnym aspektem, już dawno temu, prawił o tym wujek Freud;) to warto znaleźć taki katalizator, dzięki któremu nie będziemy skrywać swych emocji.
Wszystkie emocje są piękne i warto je przeżywać:)

Joga pomaga zrozumieć siebie, pokochać swoje ciało, takim jakie jest.
Zacznij akceptować siebie, jeśli chcesz obdarzyć szacunkiem i miłością drugą osobę i zrobić dla Niej przestrzeń przy sobie, zacznij od siebie…
To Ty jesteś i będziesz jedyną osobą, odpowiedzialną za swoje szczęście.
I w życiu codziennym i w swej sypialni.

Jak mówi w najnowszym wydaniu FOKUSa
seksuolog, prof. dr hab. Andrzej Jaczewski:

To, jacy jesteśmy w łóżku, najłatwiej, zdaniem profesora, tłumaczyć odruchem warunkowym, czyli nabytą reakcją na określone bodźce. Powtarzanie czynności przechodzi w nawyk. Na tej zasadzie określone doświadczenia prowadzą do określonych upodobań seksualnych, którym – zdaniem profesora – ludzie potrafią podporządkowywać całe życie. „Brak realizacji popędu płciowego prowadzi do zdziwaczenia. Z kolei trening w seksie wpływa na rozwój tej sfery życia. Ktoś, kto uprawia seks do starości, wciąż cieszy się potencją. Ten, kto z seksu rezygnuje, traci sprawność seksualną. Są jednak ludzie, dla których seks odgrywa mniejszą rolę, i tacy, dla których jest niesłychanie ważny” – mówi zdradza ekspert. Podstawowe znaczenie dla życia seksualnego ma fakt, że seks jest sprawą mózgu, a nie genitaliów. To również przemawia za jego wpływem na osobowość.

„Kochając Ciebie, Kocham siebie.
Kochając siebie, Kocham Ciebie”

 

Sypialnia to idealne miejsce do jogowych pozycji, nie tylko podczas wykonywania asan, wszak wiele z nich, daję głowę, znalazło się w Kamasutrze:)
Upaniszady VIII w. p.n.e

Kamasutra I-VI w n.e
I wszystko jasne:)

Mostek jak nic:

 

 

Navasana – pozycja okrętu:

Szczęśliwe Dziecko i Pozycja Krzesła:)

Related Post

 

 

 

Z seksem jest jak z jazdą na rowerze. Jak już się nauczysz, nigdy nie zapomnisz 'techniki’, obojętnie, ile czasu upłynęło od ostatniej jazdy. I nieważne, co to za rower, ile ma przerzutek i rożnych gadżetów, bo w zasadzie wszystko wygląda tak samo; wsiadasz i jedziesz.”

Joy Fielding

„Ujął dłońmi mój umysł, nim sięgnął ku talii”
Rupi Kaur <Mleko i miód>

Apetyt Architektów zsyłając Ci w wizji:
„Cały seks jest w mózgu” William Styron

 

Zdjęcia Kamasutry – z ofemin.pl

Sesja zdjęciowa:

Żoliborz Artystyczny, Warszawa, czerwiec 2017

Strych, Nadodrze, Wrocław, sierpień 2017

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Wpis zmodyfikowany 22 października 2018 16:31

Ola:
Powiązane wpisy